O nás

O NÁS – VZNIK, HISTORIE A SOUČASNOST VZS KARLOVY VARY

Naše VZS Karlovy Vary byla založena v roce 1993. V roce 2007 jsme se transformovali na občanské sdružení se zápisem u Ministerstva vnitra ČR a v současnosti oficiálním názvem je

Vodní záchranářská služba Karlovy Vary z.s.

Jsme  spolek – nezisková organizace.
V současné době máme přibližně 70 členů ve věku od 7 do 51 let. Naše činnosti spočívá převážně v zajištění hladinové záchranné služby a provozu koupaliště Rolava v Karlových Varech. Mezi další naše aktivity patří zajištění bezpečnosti při provozování různých sportovních akcí jako jsou např. závody v Triatlonu nebo mezinárodních závodů Kanoe Mattoni a jiných sportovních a kulturních akcích a především výuka plavání a vodních záchranářských technik našich dětí a mládeže.

Jelikož nechceme být pouze v roli pasivního dohlížení, snažíme se obeznámit co možná nejširší okruh veřejnosti s bezpečností pobytu u vody, technikou a taktikou záchrany tonoucích a tak předcházet kritickým situacím. Pořádáme školení, ukázky a semináře, kde se snažíme zpopularizovat naši práci a v neposlední řadě též veřejně poděkovat našim sponzorům za materiální a finanční podporu, které je nám pro tuto činnost velice zapotřebí.

Protože používaný materiál rychle stárne a prostředky každoročně přidělované na jeho údržbu nestačí obracíme se na různé firmy a organizace s žádostí o finanční či materiální pomoc Provoz je zajištěn převážně díky sponzorským darům a investicím samotných členů VZS a dalších organizací.. Cíl je jediný – vycvičit vysoce kvalifikovaný záchranný tým a získání kvalitních záchranných prostředků. Odměnou členům VZS zůstává možnost pomáhat druhým a podílet se na záchraně toho nejcennějšího, co člověk má – zdraví a života.

Největší zajišťované akce: koupaliště Rolava, Triatlon Karlovy Vary, Triatlon Teplá, Triatlon Kiwi, zajištění odborného dozoru při závodech českého svazu tělesně postižených sportovců – kontakt bB Karlovy Vary, Kanoe Mattoni